09 wrz

Rewolucja w nawilżeniu – HydraFacial MD™!

1561

6 stopniowy system nawilżenia skóry, działający wielopoziomowo.

Czasy infuzji tlenowej i oxybrazji odchodzą do lamusa, ponieważ do akcji wkracza innowacyjny produkt HydraFacial MD™, który nie tylko oczyszcza i nawilża, ale dodatkowo pomaga w walce z najczęstszymi problemami skórnymi.

Nie od dziś wiadomo, że odpowiednio nawilżona skóra, z prawidłowym płaszczem hydro-lipidowym zdecydowanie lepiej radzi sobie z czynnikami zewnętrznymi. Rzadziej ulega podrażnieniom, lepiej reaguje na słońce, później zaczyna się starzeć.

Programy HydraFacial™ to  #6_kroków_do_zdrowej_skóry, to kompleksowe oczyszczenie, skuteczne nawilżenie i regeneracja skóry podczas jednego zabiegu. W odróżnieniu od zabiegu oxybrazji, która tylko złuszcza naskórek i wymaga uzupełnienia o dodatowe substancje aktywne przywracające balans skórze oraz infuzji tlenowej, która potrzebuje dodatkowego przygotowania skóry przed, aby osiągnąć najlepsze efekt

Czytaj więcej

29 sie

ŁOJOTOKOWE ZAPALENIE SKÓRY GŁOWY

ŁOJOTOKOWE ZAPALENIE SKÓRY GŁOWY- OBJAWY I PRZYCZYNY

zapalenie_skóry3

fot.: http://krokdozdrowia.pl/lojotokowe-zapalenie-skory-leczenie/

Łojotokowe zapalenie skóry- jest to przewlekłe, nawracające i zazwyczaj łagodne zapalenie
skóry. Towarzyszy mu nadaktywność gruczołów łojowych oraz zalegający na skórze łój.

Występujące w łoju drożdże (Malassezia, Pityrosporum) wpływają na rozwój bakterii co z czasem powoduje zapalenie skóry. Łojotokowe zapalenie skóry może rozpocząć się w dzieciństwie, jako ciemieniucha (grube, szorstkie, żółte łuski). Zazwyczaj dzieci wyrastają ztego problemu w wieku 3 lat. Nie jest spowodowana złą higieną, nie jest zakaźna i nie jest alergią. Ciemieniucha nie powinna swędzieć, ale może. Jeżeli występuje nadmierne drapanie, może to spowodować dodatkowe stany zapalne, łagodne krwawienia oraz infekcje. Szczególnie dotyczy ono obszarów o dużej ilości gruczołów łojowych. U dorosłych łojotokowe zapalenie skóry dotyka skóry głowy, kanałów słuchowych, brwi, skrzydełek nosa oraz okolic za uszami. Czasem dotyczy klatki piersiowej, pach oraz pachwin.

Objawy łojotokowego zapalenia skóry:

– łupież tłusty na skórze głowy, włosach, brwiach,
– białe i żółte łuski i tzw „skorupa”na skórze głowy,
– zaczerwieniona skóra,
– swędzenie bądź pieczenie,

Przyczyny łojotokowego zapalenia skóry

Przyczyny są nieznane. Obecnie wysnuwa się wiele hipotez na temat czynników sprawczych takich jak:

– obnizona odporność,
– choroby neurologiczne,
– drożdże (grzyby) o nazwie Malassezia bytujące w łoju,
– tendencja do łuszczycy,
– osłabienie i przesilenie organizmu w okresie jesiennym i wiosennym

Pierwszym krokiem w leczeniu łojotokowego zapalenia skóry jest wizyta u trychologa, który musi ocenić problem, właściwie go zdiagnozować oraz zaplanować właściwą kurację, która powinna być dobrana indywidualnie do każdego klienta. Do leczenia łojotokowego zapalenia skóry stosuje się peelingi, szampony, kremy i płyny. Najlepszą metodą ograniczenia nasilenia tej choroby jest zapobieganie jej wystąpieniu bądź kontrolowanie czynników, które ją powodują poprzez zwracanie szczególnej uwagi na skórę głowy i właściwą jej pielęgnację.

Monika Kostrzębska
Trycholog i fryzjer z wieloletnim doświadczeniem

20 sie

Skuteczny zabieg = sukces w gabinecie

 

nagroda

Zakładając gabinet kosmetyczny często zastanawiamy się nad oferta zabiegową. Wile salonów stawia na koncept „ALL-IN-ONE”, czyli mają bardzo szeroką ofertę usług w każdym zakresie kosmetyki. Ma to swoje plusy i minusy, jak każdy wybór.

Jednak głównym elementem determinującym sukces naszej ofert są urządzenia, na których pracujemy. Przy wyborze urządzenia warto zastanowić się jakie efekty chcemy soiągnąć. Czy chcemy, żeby każdy z naszych aparatów pełnił odrebną funkcję zabiegową, czy lepiej wybrać kilka wielofunkcyjnych? Warto również pamiętać, że przede wszystki powinny one dawać szybko widoczne rezulaty po zabiegach, więc nie arto się skłaniać ku podrubkom o niskiej mocy i częstotliwości. I tak przy wyborze IPL, nie warto sugerować się tylko ceną, ale również parametrami, możliwością szybkiego serwisu, leasing, nieawaryjność, tak również przy wyborze urządzeń do zabiegów pielęgnacyjnych warto postawić na te marki, które są wykorzystywane przez wiele gabinetów oraz rekomendowane przez specjalistów polskich, ale także zagranicznych.

Propzycją takiego urządzenia jest HydraFacial MD w wersjach Allego –bardziej kompaktowy- dla małych gabinetów, lub HydraFacial mD Twoer – stacjonarny- dla gabinetów, które dysponują dużą powierzchnią. Warto podkreślić, że tym urządzeniem osiągamy podczas jednego zabiegu efekt zastosowania 2 innych: oxybrazji oraz infuzji tlenowej. Zabieg podstawowy składa się z 6 etapów, które można dowlnie modyfikować i łaćzyć z innymi zabiegami z zakresu laseroterapii oraz medycyny estetycznej.

HydraFacial MD świetnie nawilża i regeneruje skórę, co daje doskonałą bazę do uzyskania lepszych rezultatów w terapiach kombinowanych. Uzyskujemy dokładnie i głeboko oczyszczoną skórę, nawilżoną, lepiej ukrwionom, a co za tym idzie, lepiej odżywioną z ogólną poprawą jej kondycji.

Dużą zalteą są też regularne szkolenia z procedur zabiegowych prowadzone z ramienia SPA LAND sp. z o.o przez wykwalifikowanych kosmetologów, jak również szkolenia sprzedażowe, pomogające pozyskać nam nowych klientów. Firma SPA LAND sp. z o.o, która jest wyłączynm dystrybutorem urządzenia HydraFacial MD Allegro i Twoer oferuje również bardzo korzystny system ratalny i leasingowy.

Pełną ofertę znajdą Państwo na stronie www.hydrafacial.pl oraz kontaktując się pod numerem (22) 830 09 29

13698119_860115010792001_3975354517407584531_o

21 cze

Dobra kosmetyczka -jak ją znaleźć?

FotoJet Design

Dziś dobra kosmetyczka to skarb! Kilka sposobów na to, jak trafić w ręce dobrego specjalisty – kosmetyczki lub kosmetologa.

Wśród twoich znajomych i rodziny na pewno są osoby, które korzystały z usług kosmetyczki. Możesz zapytać, czy nie znają specjalistki godnej POLECENIA, z której usług są zadowoleni.
Jeżeli znalazłaś potencjalną kosmetyczkę z polecenia znajomych lub internautów – PRZESZUKAJ INTERNET i sprawdź jej kompetencje. Nie sugeruj się pierwszym miejscem w wyszukiwarce, ani reklamami – nie świadczą o jakości usług.
Jeżeli kosmetyczka wzbudziła twoje zaufanie sprawdź jej KWALIFIKACJE. Jaką uczelnię ukończyła: państwową/prywatną, czy studiowała dziennie/zaocznie, czy może ukończyła tylko kurs. Zwróć uwagę, czy jest to licencjat/magister kosmetologii, czy technik usług kosmetycznych. Posiadając takie informacje łatwo możesz ocenić wykształcenie kosmetyczki i wybrać tę, która twoim zdaniem posiada najlepsze przygotowanie zawodowe.
Jeżeli kosmetyczka, którą wybrałaś ukończyła renomowaną uczelnię, niech to nie uśpi twojej czujnosci. Szczególną uwagę poświęć na odbyte przez kosmetyczkę KURSY SPECJALISTYCZNE, gdyż to głównie na nich opiera się podnoszenie kwalifikacji zawodowych. Dobra specjalistka powinna podnosić swoje kwalifikacje na kursach specjalistycznych, co najmniej raz w roku. Sprawdź kiedy kosmetyczka ukończyła ostatni kurs oraz czy wciąż się dokształca, ponieważ kosmetyka i kosmetologia prężnie się rozwija, a dobra specjalistka musi być „na czasie” z nowinkami branżowymi. Czytaj więcej

18 cze

„ Potencjał trychologii w branży Spa & Beauty ” – Relacja

Wyższa Szkoła Inżynierii i Zdrowia w Warszawie zorganizowała ogólnopolską konferencję naukową pt. „Potencjał trychologii   w branży Spa & Beauty”, która odbyła się dnia 8 czerwca b. r. w siedzibie Wyższej Szkoły Inżynierii i Zdrowia w Warszawie (ul. Bitwy Warszawskiej 1920 r. nr 18) pod przewodnictwem Prodziekan  ds. studenckich – mgr Joanny Klonowskiej, we współpracy z wybitnymi  trychologami, szkoleniowcami, fyzjerami  i wykładowcami  WSIiZ: mgr Julittą Siemiątkowską, Ewa Cognac,  mgr Weroniką Słupek,

Konferencja miała na celu zaprezentować kosmetologiczny, estetyczny oraz medyczny aspekt trychologii. Celem przedsięwzięcia była wymiana doświadczeń pomiędzy przedstawicielami instytucji edukacyjnych i specjalistycznych, działających na terenie naszego kraju, jednocześnie stwarzając interdyscyplinarną przestrzeń wymiany myśli i poglądów.

Wśród prelegentów gościliśmy specjalistów z zakresu kosmetologii, dermatologii, laseroterapii, mezoterapii, karboksyterapii, pielęgnacji i stylizacji włosów mi. in. lek. med. Izabela Tilszer, dr Dorota Lipińska, dr Przemysław Styczeń, dr Agnieszka Michalska, dr Anna Czeczuk, mgr Anna Mackojć, mgr Marzena Grzejda, mgr Anna Liwosz,  mgr Emlia Borkowska, mgr Martyna Kwiatkowska, mgr Marta Klimaszewska, inż. Klaudia Popko, Beata Wielgosik, Sylwia Strojek, Elwira Zubik, Bożena Kamińska- Szuwar, Damian Drzyzga.

Uczestnicy pogłębiali problematykę konferencji poprzez strefy profilaktyczno-konsultacyjne, w których mogli skorzystać m. in. z porad specjalistów. Wśród wystawców znaleźli się Bogadar – ze stoiskiem z perukami, Hairmax – z urządzeniami terapeutycznymi do leczenia utraty włosów z wykorzystaniem technologii LLLT,  Trichomed – badał skórę głowy, Trycholog.info- oceniał skórę głowy za pomocą mikrokamery, Pan Damian Drzyzga i Lesya Chayka udzielali konsultacji fryzjersko – trychologicznych, natomiast firma 4you4life – wyłączny dystrybutor szamponów specjalistycznych brytyjskiej firmy LifeExpert przedstawił swoje produkty, przeprowadził konkurs wśród uczestników konferencji i ufundował nagrody.

Image-1 IMG_1195 IMG_1199 IMG_1208 IMG_1210 IMG_1213 IMG_3719

10 maj

DNA RECOVERY – biotechnologia w kosmetologii

SUPERKOSMETYKI DNA
Ostatnio coraz częściej napotykamy kosmetyki z dźwięcznym DNA w nazwie. Czy to oznacza, że w pielęgnacji domowej lu w zabiegach będziemy używać kosmetyków na bazie  odseparowanego DNA z obcych komórek?

NIE. Oznacza to, że preparaty te są tak zbudowane pod względem substancji aktywnych, że oddziałują na poziomie komórkowym skóry pobudzając ją do skutecznej regeneracji naszego DNA. Pozwala to nie tylko na zachowanie młodej, jędrnej, gładkiej skóry na dłużej, ale chroni to również skórę przed róznymi czynnikami powodującymi mutacje DNA . Głównym czynnikiem powodującym mutacje jest słońce, którego nadmiar często powoduje nowotwory skóry, w tym czerniaka.DNA

Poniżej przedstawiam dwa – moim zdaniem najciekawsze – przykłady kosmetyków, które być może warto ze sobą połączyć, ponieważ zawierają świetnie uzupełniające się składniki aktywne.

PIELĘGNACJA DOMOWA:

 

Czytaj więcej

31 mar

Do zgarnięcia bilety na TARGI ESTHETIC SHOW!!!!! na polecanaKOSMETYCZKA.pl

ESS_W2016_1200x628_fb_polecana

Kto wybiera się na targi 2-3 KWIETNIA ESTHETIC SHOW?

Kto NIE MA jeszcze BILETÓW (y) Łapka w górę!

↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓WYGRAJ BILET↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓

http://bit.ly/1onHVvL-> SZCZEGÓŁY

1. Jeżeli jesteś fanem polecanaKOSMETYCZKA.pl oraz Esthetic Show i chcesz zdobyć 1 z 10 Darmowych biletów PRESTIGE (o wartości 100 zł)

2. Napisz w komentarzu pod tym postem na fanpejdżu polecanakosmetyczka.pl „Dlaczego bierzesz udział w targach kosmetycznych, czy Twoim zdaniem są to ważne wydarzenia?”

3. Nagrodzimy 10 najciekawszych odpowiedzi.

4. Konkurs kończy się dziś (31.03.2016) o godzinie 23:59.

5. Wyniki zostaną ogłoszone 1.04. 2016 do godziny 22:00 (także bądźcie czujni) :)

Zachęcam do udostępnienia konkursu :)

 

 

23 mar

Zapraszamy na Ogólnopolską Konferencję Naukową „Potencjał trychologii w branży Spa & Beauty”

Wyższa Szkoła Inżynierii i Zdrowia w Warszawie zaprasza do udziału w   ogólnopolskiej konferencji naukowej pt.: „Potencjał trychologii w branży Spa & Beauty”, która odbędzie się dnia 8 czerwca b.r. w siedzibie Uczelni przy ul. Bitwy Warszawskiej 1920 r.nr 18

zaproszenie

W imieniu społeczności akademickiej Wyższej Szkoły Inżynierii i Zdrowia w Warszawie serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych tematyką trychologii do udziału w ogólnopolskiej konferencji naukowej pt. „Potencjał trychologii w branży Spa & Beauty”, która odbędzie się dnia 8 czerwca b. r. w siedzibie Wyższej Szkoły Inżynierii w Warszawie przy ul. Bitwy Warszawskiej 1920 r. nr 18. Zainteresowane osoby prosimy o przesłanie zgłoszenia chęci uczestnictwa na adres
 
nauka@wsiiz.pl w terminie od 1 kwietnia do 31 maja b. r. w podanej formie:
 
imię/nazwisko/nazwa instytucji/nr telefonu/adres e-mail

 

PROG 1

PROG 2

 

21 mar

KONKURS NA PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY

Z okazji PIERWSZEGO DNIA WIOSNY mamy dla Was kolejny KONKURS

Konkurs polecanaKOSMETYCZKA.pl i CABINES

Konkurs polecanaKOSMETYCZKA.pl

↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓ SZCZEGÓŁY ↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓

5 najciekawszych odpowiedzi nagrodzimy czasopismem Czasopismo kosmetyczne CABINES​

1. Aby wziąć udział w konkursie należy być fanem profilu polecanakosmetyczka.pl​ i Czasopismo kosmetyczne CABINES
2. W komentarzu udzielić odpowiedzi na zadanie konkursowe:
W komentarzu pod tym zdjeciem na naszym fajnpejdżu opisz urządzenie przyszłości, które likwiduje problemy klientek/klientów, z którymi najczęściej zgłaszają się do Twojego salonu.
3. Konkurs trwa do niedzieli – 27.03.2016 do godz. 23:59
4. Wyniki ogłosimy w środę 30.03.2016 3:)

DO DZIEŁA!!!!!

20 mar

Kosmetyczka Roku 2015 – Wywiad z Karoliną Łukaszewicz

Dziś specjalnie dla naszych czytelników wywiadu udzieliła Pani Karolina Łukaszewicz – właścicielka gabinetu Centrum Odmładzania w Gdańsku, która w ubiegłym roku zdobyła tytuł „KOSMETYCZKA ROKU 2015″

kosmetyczka roku 2015 - Karolina Łukasiewicz

Karolina Łukaszewicz – kosmetyczka roku 2015

Jak mówi sama o sobie:

„Jestem kosmetyczką z egzaminem Państwowym, przebyłam wiele szkoleń i kursów, zdobyłam nawet tytuł Kosmetyczki Roku 2015, ale nie o tym zamierzam pisać, bo nie papiery stanowią tutaj klucz do sukcesu.

Czytaj więcej